E3002S.41.02
- Manufacturer Part Number:
- E3002S.41.02
- Part of Description:
- 2C/22 7/30BC CL3P/CMP/FPLP
- Conductor Material :
- Copper, Bare
- Jacket (Insulation) Diameter :
- 0.120" (3.05mm)
- Jacket (Insulation) Thickness :
- 0.0150" (0.381mm)
- Jacket Color :
- White
- Length :
- 1000.0' (304.8m)
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 75°C
- Voltage :
- 300 V
- Wire Gauge :
- 22 AWG