EL7571CM-T13
Manufacturer Part Number:
EL7571CM-T13
Manufacturer/Brand:
Renesas Electronics America Inc
Part of Description:
IC REG CTRLR INTEL 2OUT 20SO
Manufacturer :
Product Category :
Special Purpose Regulators
Applications :
Controller, Intel Pentium® II, Pro
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Package / Case :
20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
20-SOIC
Voltage - Input :
4.5V ~ 12.6V
Voltage - Output :
1.3V ~ 3.5V