FAN1587AD33X
Manufacturer Part Number:
FAN1587AD33X
Manufacturer/Brand:
Fairchild/ON Semiconductor
Part of Description:
IC REG CONV INTEL 1OUT DPAK
Manufacturer :
Fairchild/ON Semiconductor
Product Category :
Special Purpose Regulators
Applications :
Converter, Intel Pentium® GTL+
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
0°C ~ 125°C
Package / Case :
TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
TO-252AA
Voltage - Input :
2.4V ~ 12V
Voltage - Output :
3.3V