LX8384A-15CP
Manufacturer Part Number:
LX8384A-15CP
Manufacturer/Brand:
Microsemi Corporation
Part of Description:
IC REG CONV PENTIUM 1OUT TO220
Manufacturer :
Microsemi Corporation
Product Category :
Special Purpose Regulators
Applications :
Converter, Intel Pentium® P54C-VRE
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
0°C ~ 125°C
Package / Case :
TO-220-3
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
TO-220
Voltage - Input :
4.75V ~ 10V
Voltage - Output :
1.5V