LX8384-15CDD
Manufacturer Part Number:
LX8384-15CDD
Manufacturer/Brand:
Microsemi Corporation
Part of Description:
IC REG CONV 1OUT 1.5V 5A TO263
Manufacturer :
Microsemi Corporation
Product Category :
Special Purpose Regulators
Applications :
Converter, Intel Pentium® P54C-VRE
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
0°C ~ 125°C
Package / Case :
TO-263-4, D²Pak (3 Leads + Tab), TO-263AA
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
Voltage - Input :
4.75V ~ 10V
Voltage - Output :
1.5V