MIC29510-3.3WT
Manufacturer Part Number:
MIC29510-3.3WT
Manufacturer/Brand:
Microchip Technology
Part of Description:
IC REG CONV INTEL 1OUT TO220-3
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Special Purpose Regulators
Applications :
Converter, Intel Pentium® Plus
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
0°C ~ 125°C
Package / Case :
TO-220-3
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
TO-220-3
Voltage - Input :
4.3V ~ 8V
Voltage - Output :
3.3V