LTC3350EUHF#PBF
Manufacturer Part Number:
LTC3350EUHF#PBF
Manufacturer/Brand:
Analog Devices Inc.
Part of Description:
IC BACKUP CTRLR CHRG/MON 38QFN
Manufacturer :
Analog Devices Inc.
Product Category :
Power Management - Specialized
Applications :
Supercapacitor Backup Controller
Current - Supply :
4mA
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
38-WFQFN Exposed Pad
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
38-QFN (5x7)
Voltage - Supply :
4.5V ~ 35V