AI-2604-TF-LW115-24V-R
- Manufacturer Part Number:
- AI-2604-TF-LW115-24V-R
- Manufacturer/Brand:
- PUI Audio, Inc.
- Part of Description:
- BUZZER MAGNETIC 24V 26MM FLANGE
- Manufacturer :
- PUI Audio, Inc.
- Product Category :
- Alarms, Buzzers, and Sirens
- Approval Agency :
- Current - Supply :
- 25mA
- Driver Circuitry :
- Indicator, Internally Driven
- Duration :
- Frequency :
- 400Hz
- Height - Seated (Max) :
- 0.657" (16.70mm)
- Ingress Protection :
- Input Type :
- DC
- Mounting Type :
- Panel Mount, Flange
- Operating Mode :
- Single Tone
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 60°C
- Port Location :
- Top
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 1.024" Dia (26.00mm)
- Sound Pressure Level (SPL) :
- 92dB @ 24V, 10cm
- Technology :
- Electromechanical/Magnetic
- Termination :
- Wire Leads
- Voltage - Rated :
- 24 V
- Voltage Range :
- 20 ~ 28V