NJM3517E2
Manufacturer Part Number:
NJM3517E2
Manufacturer/Brand:
Nisshinbo Micro Devices Inc.
Part of Description:
IC MOTOR DRIVER UNIPOLAR 16EMP
Manufacturer :
Nisshinbo Micro Devices Inc.
Product Category :
Motor Drivers, Controllers
Applications :
General Purpose
Current - Output :
350mA
Function :
Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage
Interface :
Parallel
Motor Type - AC, DC :
Motor Type - Stepper :
Unipolar
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-20°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration :
Package / Case :
16-EMP
Product Status :
Obsolete
Step Resolution :
1, 1/2
Supplier Device Package :
16-EMP
Technology :
Bi-Level
Voltage - Load :
10V ~ 40V
Voltage - Supply :
4.75V ~ 5.25V