AL5890-10P1-13
- Manufacturer Part Number:
- AL5890-10P1-13
- Manufacturer/Brand:
- Diodes Incorporated
- Part of Description:
- IC LED DRVR LIN NO 10MA PDI123
- Manufacturer :
- Diodes Incorporated
- Product Category :
- LED Drivers
- Applications :
- Lighting, Signage
- Current - Output / Channel :
- 10mA
- Dimming :
- No
- Frequency :
- Internal Switch(s) :
- No
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C (TA)
- Package / Case :
- POWERDI®123
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- PowerDI™ 123
- Topology :
- Type :
- Linear
- Voltage - Output :
- 400V
- Voltage - Supply (Max) :
- 400V
- Voltage - Supply (Min) :
- 7V