HIP1011ACBZA
- Manufacturer Part Number:
- HIP1011ACBZA
- Manufacturer/Brand:
- Intersil
- Part of Description:
- POWER SUPPLY CIRCUIT, ADJ
- Manufacturer :
- Intersil
- Product Category :
- Hot Swap Controllers
- Applications :
- CompactPCI™
- Current - Output (Max) :
- 100mA, 500mA
- Current - Supply :
- 5 mA
- Features :
- Latched Fault, UVLO
- Internal Switch(s) :
- Both
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Channels :
- 4
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C
- Package / Case :
- 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
- Product Status :
- Obsolete
- Programmable Features :
- Circuit Breaker, Fault Timeout, Slew Rate
- Supplier Device Package :
- 16-SOIC
- Type :
- Hot Plug Controller
- Voltage - Supply :
- 10.8V ~ 13.2V