STEF12H60MPUR
Manufacturer Part Number:
STEF12H60MPUR
Manufacturer/Brand:
STMicroelectronics
Part of Description:
60A ELECTRONIC FUSE FOR 12V DC R
Manufacturer :
STMicroelectronics
Product Category :
Current Regulation/Management
Accuracy :
Current - Output :
60A
Function :
Electronic Fuse
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
32-VFQFN Exposed Pad
Product Status :
Active
Sensing Method :
Supplier Device Package :
32-QFN (5x5)
Voltage - Input :
8V ~ 15V