TPS26600RHFT
Manufacturer Part Number:
TPS26600RHFT
Manufacturer/Brand:
Texas Instruments
Part of Description:
IC PWR MGMT EFUSE 60V 24VQFN
Manufacturer :
Texas Instruments
Product Category :
Current Regulation/Management
Accuracy :
±5%
Current - Output :
2.35A
Function :
Electronic Fuse
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
24-VFQFN Exposed Pad
Product Status :
Active
Sensing Method :
Supplier Device Package :
24-VQFN (5x4)
Voltage - Input :
4.2V ~ 55V