LS2406ERQ23
- Manufacturer Part Number:
- LS2406ERQ23
- Manufacturer/Brand:
- Hartland Controls/Littelfuse
- Part of Description:
- 28V/6A EFUSE WITH TRUE RCB & FRS
- Manufacturer :
- Hartland Controls/Littelfuse
- Product Category :
- Current Regulation/Management
- Accuracy :
- Current - Output :
- 6A
- Function :
- Electronic Fuse
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 16-VFQFN Exposed Pad
- Product Status :
- Active
- Sensing Method :
- Supplier Device Package :
- 16-QFN (2.5x3.2)
- Voltage - Input :
- 3V ~ 24V