NSV45015WT1G
- Manufacturer Part Number:
- NSV45015WT1G
- Manufacturer/Brand:
- Fairchild/ON Semiconductor
- Part of Description:
- IC REG CCR 45V 15MA SOD123
- Manufacturer :
- Fairchild/ON Semiconductor
- Product Category :
- Current Regulation/Management
- Accuracy :
- ±20%
- Current - Output :
- 15mA
- Function :
- Current Regulator
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Package / Case :
- SOD-123
- Product Status :
- Active
- Sensing Method :
- High/Low-Side
- Supplier Device Package :
- SOD-123
- Voltage - Input :
- 45V