LT6118IMS8#PBF
- Manufacturer Part Number:
- LT6118IMS8#PBF
- Manufacturer/Brand:
- Analog Devices Inc.
- Part of Description:
- IC CURRENT SENSE 1 CIRCUIT 8MSOP
- Manufacturer :
- Analog Devices Inc.
- Product Category :
- Current Regulation/Management
- Accuracy :
- ±0.2%
- Current - Output :
- 1mA
- Function :
- Current Sense
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
- Product Status :
- Active
- Sensing Method :
- High-Side
- Supplier Device Package :
- 8-MSOP
- Voltage - Input :
- 2.7V ~ 60V