E3008S.25.86
- Manufacturer Part Number:
- E3008S.25.86
- Part of Description:
- CABLE 8COND 22AWG NATURAL 500'
- Jacket (Insulation) Diameter :
- 0.178" (4.52mm)
- Jacket (Insulation) Thickness :
- 0.0150" (0.381mm)
- Length :
- 500.0' (152.4m)
- Number of Conductors :
- 8
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 75°C
- Voltage :
- 300 V
- Wire Gauge :
- 22 AWG