BW-L6URG62-500
- Manufacturer Part Number:
- BW-L6URG62-500
- Manufacturer/Brand:
- CompuCablePlusUSA
- Part of Description:
- 4 in 1 CAT6x2+RG-6/U QS Coaxialx
- Manufacturer :
- CompuCablePlusUSA
- Product Category :
- Multiple Conductor Cables
- Cable Type :
- Multi-Conductor
- Conductor Material :
- Copper, Annealed Bare
- Conductor Strand :
- Solid
- Features :
- Jacket (Insulation) Diameter :
- 0.244" (6.20mm)
- Jacket (Insulation) Material :
- Poly-Vinyl Chloride (PVC)
- Jacket (Insulation) Thickness :
- 0.0230" (0.584mm)
- Jacket Color :
- Green
- Length :
- 500.0' (152.4m)
- Number of Conductors :
- 8 (4 Pair Twisted)
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 60°C
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Shield Type :
- Usage :
- Industrial, Network
- Voltage :
- 300 V
- Wire Gauge :
- 23 AWG