71V25761S183PFG8
Manufacturer Part Number:
71V25761S183PFG8
Manufacturer/Brand:
Renesas Electronics America Inc
Part of Description:
IC SRAM 4.5MBIT PAR 100TQFP
Manufacturer :
Product Category :
Memory
Access Time :
3.3 ns
Clock Frequency :
183 MHz
Memory Format :
SRAM
Memory Interface :
Parallel
Memory Organization :
128K x 36
Memory Size :
4.5Mbit
Memory Type :
Volatile
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
100-LQFP
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
100-TQFP (14x20)
Technology :
SRAM - Synchronous, SDR
Voltage - Supply :
3.135V ~ 3.465V