NDS36PT5-16ET TR
Manufacturer Part Number:
NDS36PT5-16ET TR
Manufacturer/Brand:
Insignis Technology Corporation
Part of Description:
IC DRAM 256MBIT PAR 54TSOP II
Manufacturer :
Product Category :
Memory
Access Time :
Clock Frequency :
166 MHz
Memory Format :
DRAM
Memory Interface :
Parallel
Memory Organization :
16M x 16
Memory Size :
256Mbit
Memory Type :
Volatile
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TA)
Package / Case :
54-TSOP (0.400", 10.16mm Width)
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
54-TSOP II
Technology :
SDRAM
Voltage - Supply :
3V ~ 3.6V