CD74HCT123M96
Manufacturer Part Number:
CD74HCT123M96
Manufacturer/Brand:
Texas Instruments
Part of Description:
IC MULTIVIBRATOR 25NS 16SOIC
Manufacturer :
Texas Instruments
Product Category :
Multivibrators
Current - Output High, Low :
4mA, 4mA
Independent Circuits :
2
Logic Type :
Monostable
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Product Status :
Active
Propagation Delay :
25 ns
Schmitt Trigger Input :
No
Supplier Device Package :
16-SOIC
Voltage - Supply :
4.5 V ~ 5.5 V