NLV17SZ14DFT2G
- Manufacturer Part Number:
- NLV17SZ14DFT2G
- Manufacturer/Brand:
- Fairchild/ON Semiconductor
- Part of Description:
- IC INVERT SCHMITT 1CH 1-IN SC88A
- Manufacturer :
- Fairchild/ON Semiconductor
- Product Category :
- Gates and Inverters
- Current - Output High, Low :
- 32mA, 32mA
- Current - Quiescent (Max) :
- 1 µA
- Features :
- Schmitt Trigger
- Input Logic Level - High :
- 1.4V ~ 3.6V
- Input Logic Level - Low :
- 0.2V ~ 1.2V
- Logic Type :
- Inverter
- Max Propagation Delay @ V, Max CL :
- 5.9ns @ 5V, 50pF
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Circuits :
- 1
- Number of Inputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- SC-88A (SC-70-5/SOT-353)
- Voltage - Supply :
- 1.65V ~ 5.5V