IDT72413L35P
Manufacturer Part Number:
IDT72413L35P
Manufacturer/Brand:
Renesas Electronics America Inc
Part of Description:
IC FIFO PAR W/FLAGS 32KB 20DIP
Manufacturer :
Product Category :
FIFOs Memory
Access Time :
20ns
Bus Directional :
Uni-Directional
Current - Supply (Max) :
60mA
Data Rate :
35MHz
Expansion Type :
Depth, Width
Function :
Asynchronous
FWFT Support :
No
Memory Size :
320 (64 x 5)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Package / Case :
20-DIP (0.300", 7.62mm)
Product Status :
Obsolete
Programmable Flags Support :
No
Retransmit Capability :
Supplier Device Package :
20-PDIP
Voltage - Supply :
4.5 V ~ 5.5 V