SN64BCT757DWR
Manufacturer Part Number:
SN64BCT757DWR
Manufacturer/Brand:
Texas Instruments
Part of Description:
IC BUF NON-INVERT 5.5V 20SOIC
Manufacturer :
Texas Instruments
Product Category :
Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers
Current - Output High, Low :
-, 64mA
Input Type :
Logic Type :
Buffer, Non-Inverting
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Bits per Element :
4
Number of Elements :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Output Type :
Open Collector
Package / Case :
20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
20-SOIC
Voltage - Supply :
4.5V ~ 5.5V