LT1252CS8#PBF
- Manufacturer Part Number:
- LT1252CS8#PBF
- Manufacturer/Brand:
- Analog Devices Inc.
- Part of Description:
- IC AMP CURRENT FEEDBACK 8SOIC
- Manufacturer :
- Analog Devices Inc.
- Product Category :
- Video Amps and Modules
- -3db Bandwidth :
- 282 MHz
- Applications :
- Current Feedback
- Current - Output / Channel :
- 55 mA
- Current - Supply :
- 8.5 mA
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Circuits :
- 1
- Output Type :
- Package / Case :
- 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
- Product Status :
- Active
- Slew Rate :
- 125V/µs
- Supplier Device Package :
- 8-SO
- Voltage - Supply, Single/Dual (±) :
- 4V ~ 28V, ±2V ~ 14V