CLC1007ISO8X
- Manufacturer Part Number:
- CLC1007ISO8X
- Manufacturer/Brand:
- MaxLinear, Inc.
- Part of Description:
- IC VOLTAGE FEEDBACK 1 CIRC 8SOIC
- Manufacturer :
- MaxLinear, Inc.
- Product Category :
- Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
- -3db Bandwidth :
- 85 MHz
- Amplifier Type :
- Voltage Feedback
- Current - Input Bias :
- 1.4 µA
- Current - Output / Channel :
- 100 mA
- Current - Supply :
- 2.6mA
- Gain Bandwidth Product :
- 95 MHz
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Circuits :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Output Type :
- Rail-to-Rail
- Package / Case :
- 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
- Product Status :
- Obsolete
- Slew Rate :
- 220V/µs
- Supplier Device Package :
- 8-SOIC
- Voltage - Input Offset :
- 500 µV
- Voltage - Supply Span (Max) :
- 12.6 V
- Voltage - Supply Span (Min) :
- 2.7 V