EL5227CR-T13
Manufacturer Part Number:
EL5227CR-T13
Manufacturer/Brand:
Renesas Electronics America Inc
Part of Description:
IC BUFFER 8 CIRCUIT 20TSSOP
Manufacturer :
Product Category :
Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
-3db Bandwidth :
2.5 MHz
Amplifier Type :
Buffer
Current - Input Bias :
2 nA
Current - Output / Channel :
120 mA
Current - Supply :
1.3mA (x8 Channels)
Gain Bandwidth Product :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Circuits :
8
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output Type :
Rail-to-Rail
Package / Case :
20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Product Status :
Obsolete
Slew Rate :
2.2V/µs
Supplier Device Package :
20-TSSOP
Voltage - Input Offset :
1 mV
Voltage - Supply Span (Max) :
16.5 V
Voltage - Supply Span (Min) :
4.5 V