S-89110BFM-H4A-TFU
- Manufacturer Part Number:
- S-89110BFM-H4A-TFU
- Manufacturer/Brand:
- ABLIC Inc.
- Part of Description:
- IC CMOS 1 CIRCUIT 8TMSOP
- Manufacturer :
- ABLIC Inc.
- Product Category :
- Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
- -3db Bandwidth :
- Amplifier Type :
- CMOS
- Current - Input Bias :
- 1 pA
- Current - Output / Channel :
- 13 mA
- Current - Supply :
- 50µA
- Gain Bandwidth Product :
- 180 kHz
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Circuits :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Output Type :
- Package / Case :
- 8-WSSOP, 8-MSOP (0.110", 2.80mm Width)
- Product Status :
- Active
- Slew Rate :
- 0.07V/µs
- Supplier Device Package :
- 8-TMSOP
- Voltage - Input Offset :
- 3 mV
- Voltage - Supply Span (Max) :
- 5.5 V
- Voltage - Supply Span (Min) :
- 1.8 V