LT1125MPSW#PBF
Manufacturer Part Number:
LT1125MPSW#PBF
Part of Description:
IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 16SO
Current - Supply :
2.3mA (x4 Channels)
Gain Bandwidth Product :
12.5 MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Output Type :
Package / Case :
16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Slew Rate :
4.5V/µs
Supplier Device Package :
16-SO
Voltage - Input Offset :
30 µV
Voltage - Supply Span (Max) :
44 V
Voltage - Supply Span (Min) :
8 V