LM6154BCM-TI
Manufacturer Part Number:
LM6154BCM-TI
Manufacturer/Brand:
Texas Instruments
Part of Description:
IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 14SOIC
Manufacturer :
Texas Instruments
Product Category :
Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
-3db Bandwidth :
Amplifier Type :
General Purpose
Current - Input Bias :
500 nA
Current - Output / Channel :
16.9 mA
Current - Supply :
1.6mA (x4 Channels)
Gain Bandwidth Product :
80 MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Circuits :
4
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Output Type :
Rail-to-Rail
Package / Case :
14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Product Status :
Active
Slew Rate :
30V/µs
Supplier Device Package :
14-SOIC
Voltage - Input Offset :
300 µV
Voltage - Supply Span (Max) :
24 V
Voltage - Supply Span (Min) :
2.7 V