LMV102M7X
Manufacturer Part Number:
LMV102M7X
Manufacturer/Brand:
National Semiconductor
Part of Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT SC70-5
Manufacturer :
National Semiconductor
Product Category :
Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
-3db Bandwidth :
1.8 MHz
Amplifier Type :
General Purpose
Current - Input Bias :
Current - Output / Channel :
Current - Supply :
130µA
Gain Bandwidth Product :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output Type :
Rail-to-Rail
Package / Case :
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Product Status :
Obsolete
Slew Rate :
1V/µs
Supplier Device Package :
SC-70-5
Voltage - Input Offset :
Voltage - Supply Span (Max) :
5 V
Voltage - Supply Span (Min) :
2.7 V