ADA4610-2ARMZ-RL
Manufacturer Part Number:
ADA4610-2ARMZ-RL
Manufacturer/Brand:
Analog Devices Inc.
Part of Description:
IC OPAMP JFET 2 CIRCUIT 8MSOP
Manufacturer :
Analog Devices Inc.
Product Category :
Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
-3db Bandwidth :
9.5 MHz
Amplifier Type :
J-FET
Current - Input Bias :
5 pA
Current - Output / Channel :
79 mA
Current - Supply :
1.6mA (x2 Channels)
Gain Bandwidth Product :
16.3 MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Circuits :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Output Type :
Rail-to-Rail
Package / Case :
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Product Status :
Active
Slew Rate :
61V/µs
Supplier Device Package :
8-MSOP
Voltage - Input Offset :
400 µV
Voltage - Supply Span (Max) :
30 V
Voltage - Supply Span (Min) :
10 V