LT1125ACN#PBF
Manufacturer Part Number:
LT1125ACN#PBF
Manufacturer/Brand:
Analog Devices Inc.
Part of Description:
IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 14DIP
Manufacturer :
Analog Devices Inc.
Product Category :
Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
-3db Bandwidth :
Amplifier Type :
General Purpose
Current - Input Bias :
8 nA
Current - Output / Channel :
Current - Supply :
2.3mA (x4 Channels)
Gain Bandwidth Product :
12.5 MHz
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
4
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Output Type :
Package / Case :
14-DIP (0.300", 7.62mm)
Product Status :
Active
Slew Rate :
4.5V/µs
Supplier Device Package :
14-PDIP
Voltage - Input Offset :
25 µV
Voltage - Supply Span (Max) :
44 V
Voltage - Supply Span (Min) :
8 V