TLV27L1CDBVR
Manufacturer Part Number:
TLV27L1CDBVR
Manufacturer/Brand:
Texas Instruments
Part of Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT SOT23-5
Manufacturer :
Texas Instruments
Product Category :
Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
-3db Bandwidth :
Amplifier Type :
General Purpose
Current - Input Bias :
1 pA
Current - Output / Channel :
400 µA
Current - Supply :
7µA
Gain Bandwidth Product :
160 kHz
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Output Type :
Rail-to-Rail
Package / Case :
SC-74A, SOT-753
Product Status :
Active
Slew Rate :
0.06V/µs
Supplier Device Package :
SOT-23-5
Voltage - Input Offset :
500 µV
Voltage - Supply Span (Max) :
16 V
Voltage - Supply Span (Min) :
2.7 V