OPA4353UA/2K5
Manufacturer Part Number:
OPA4353UA/2K5
Manufacturer/Brand:
Texas Instruments
Part of Description:
IC CMOS 4 CIRCUIT 14SOIC
Manufacturer :
Texas Instruments
Product Category :
Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
-3db Bandwidth :
Amplifier Type :
CMOS
Current - Input Bias :
0.5 pA
Current - Output / Channel :
40 mA
Current - Supply :
5.2mA (x4 Channels)
Gain Bandwidth Product :
44 MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Circuits :
4
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output Type :
Rail-to-Rail
Package / Case :
14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Product Status :
Active
Slew Rate :
22V/µs
Supplier Device Package :
14-SOIC
Voltage - Input Offset :
3 mV
Voltage - Supply Span (Max) :
5.5 V
Voltage - Supply Span (Min) :
2.5 V