MAX4200EUK+T
Manufacturer Part Number:
MAX4200EUK+T
Manufacturer/Brand:
Analog Devices Inc.
Part of Description:
IC BUFFER 1 CIRCUIT SOT23-5
Manufacturer :
Analog Devices Inc.
Product Category :
Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
-3db Bandwidth :
660 MHz
Amplifier Type :
Buffer
Current - Input Bias :
800 nA
Current - Output / Channel :
90 mA
Current - Supply :
2.2mA
Gain Bandwidth Product :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output Type :
Package / Case :
SC-74A, SOT-753
Product Status :
Active
Slew Rate :
4200V/µs
Supplier Device Package :
SOT-23-5
Voltage - Input Offset :
1 mV
Voltage - Supply Span (Max) :
11 V
Voltage - Supply Span (Min) :
8 V