TPA3100D2PHPG4
Manufacturer Part Number:
TPA3100D2PHPG4
Manufacturer/Brand:
Texas Instruments
Part of Description:
IC AMP CLSS D STER 21.8W 48HTQFP
Manufacturer :
Texas Instruments
Product Category :
Audio Amplifiers
Features :
Differential Inputs, Mute, Short-Circuit and Thermal Protection, Shutdown
Max Output Power x Channels @ Load :
21.8W x 2 @ 8Ohm
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Output Type :
2-Channel (Stereo)
Package / Case :
48-PowerTQFP
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package :
48-HTQFP (7x7)
Type :
Class D
Voltage - Supply :
10V ~ 26V