STK412-150C-E
Manufacturer Part Number:
STK412-150C-E
Manufacturer/Brand:
Fairchild/ON Semiconductor
Part of Description:
AUDIO AMPLIFIER
Manufacturer :
Fairchild/ON Semiconductor
Product Category :
Audio Amplifiers
Features :
Max Output Power x Channels @ Load :
150W x 2 @ 6Ohm
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
Output Type :
2-Channel (Stereo)
Package / Case :
22-SIP
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
22-SIP
Type :
Class H
Voltage - Supply :
±61V ~ 95V, ±55V ~ 85V