MC33560DTBR2
Manufacturer Part Number:
MC33560DTBR2
Manufacturer/Brand:
Fairchild/ON Semiconductor
Part of Description:
IC INTERFACE SPECIALIZED 24TSSOP
Manufacturer :
Fairchild/ON Semiconductor
Product Category :
Specialized
Applications :
Smart Card Reader, Writer
Interface :
Microcontroller
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
24-TSSOP (0.220", 5.60mm Width)
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
24-TSSOP
Voltage - Supply :
1.8V ~ 6.6V