55A0121-28-0/2
Manufacturer Part Number:
55A0121-28-0/2
Manufacturer/Brand:
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Part of Description:
55A CABLE/SINGLE WALL
Manufacturer :
Product Category :
Multiple Conductor Cables
Cable Type :
Multi-Conductor
Conductor Strand :
7/36
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.054" (1.37mm)
Length :
Number of Conductors :
2 (1 Pair Twisted)
Operating Temperature :
150°C
Ratings :
Shield Type :
Usage :
Voltage :
600 V
Wire Gauge :
28 AWG