82A0121-26-9/90
Manufacturer Part Number:
82A0121-26-9/90
Part of Description:
FLEXWIRE CABLE-10/ SM
Product Category :
Multiple Conductor Cables
Cable Type :
Multi-Conductor
Conductor Strand :
63/44
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.066" (1.68mm)
Length :
Number of Conductors :
2 (1 Pair Twisted)
Operating Temperature :
150°C
Ratings :
Shield Type :
Usage :
Voltage :
600 V
Wire Gauge :
26 AWG