55PC0121-26-9/96
Manufacturer Part Number:
55PC0121-26-9/96
Conductor Material :
Copper, Tinned
Conductor Strand :
19/38
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.061" (1.55mm)
Operating Temperature :
150°C
Voltage :
600 V
Wire Gauge :
26 AWG