55PC0224-24-9/96
Manufacturer Part Number:
55PC0224-24-9/96
Conductor Material :
Copper Alloy, Silver Coated
Conductor Strand :
19/36
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.079" (2.01mm)
Operating Temperature :
200°C
Voltage :
600 V
Wire Gauge :
24 AWG