55A0121-20-9/96
Manufacturer Part Number:
55A0121-20-9/96
Part of Description:
CABLE 20AWG TWISTED
Product Category :
Multiple Conductor Cables
Cable Type :
Multi-Conductor
Jacket (Insulation) Diameter :
0.100" (2.54mm)
Length :
5000' (1524.0m)
Number of Conductors :
2 (1 Pair Twisted)
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Product Status :
Active
Ratings :
Shield Type :
Usage :
Voltage :
600 V
Wire Gauge :
20 AWG