55A0121-24-0/6
Manufacturer Part Number:
55A0121-24-0/6
Manufacturer/Brand:
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Part of Description:
MULTI-PAIR 2COND 24AWG
Manufacturer :
Product Category :
Multiple Conductor Cables
Cable Type :
Multi-Conductor
Jacket (Insulation) Diameter :
0.074" (1.88mm)
Length :
Number of Conductors :
2 (1 Pair Twisted)
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Ratings :
Shield Type :
Usage :
Voltage :
600 V
Wire Gauge :
24 AWG