55PC0223-20-6/9
Manufacturer Part Number:
55PC0223-20-6/9
Conductor Material :
Copper, Nickel Coated
Conductor Strand :
19/32
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.108" (2.74mm)
Operating Temperature :
200°C
Voltage :
600 V
Wire Gauge :
20 AWG