55PC0121-24-9/96
Manufacturer Part Number:
55PC0121-24-9/96
Conductor Material :
Copper, Tinned
Conductor Strand :
19/36
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.071" (1.80mm)
Operating Temperature :
150°C
Voltage :
600 V
Wire Gauge :
24 AWG