55PC0121-22-9/96
Manufacturer Part Number:
55PC0121-22-9/96
Conductor Material :
Copper, Tinned
Conductor Strand :
19/34
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.083" (2.11mm)
Operating Temperature :
150°C
Voltage :
600 V
Wire Gauge :
22 AWG