55A0121-20-0/6
Manufacturer Part Number:
55A0121-20-0/6
Manufacturer/Brand:
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Part of Description:
55A0121-20-0/6
Manufacturer :
Product Category :
Multiple Conductor Cables
Cable Type :
Multi-Conductor
Conductor Strand :
19/32
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.100" (2.54mm)
Length :
Number of Conductors :
2 (1 Pair Twisted)
Operating Temperature :
150°C
Ratings :
Shield Type :
Usage :
Voltage :
600 V
Wire Gauge :
20 AWG