DG3000DB-T1-E1
- Manufacturer Part Number:
- DG3000DB-T1-E1
- Manufacturer/Brand:
- Vishay Dale Thin Film
- Part of Description:
- IC SWITCH SPST 6-MICRO FOOT
- Manufacturer :
- Vishay Dale Thin Film
- Product Category :
- Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
- -3db Bandwidth :
- Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) :
- 30pF
- Channel-to-Channel Matching (ΔRon) :
- Charge Injection :
- 38pC
- Crosstalk :
- -67dB @ 1MHz
- Current - Leakage (IS(off)) (Max) :
- 1.2nA
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Multiplexer/Demultiplexer Circuit :
- 2:1
- Number of Circuits :
- 1
- On-State Resistance (Max) :
- 2.3Ohm
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 6-WFBGA
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- 6-Micro Foot™ (1.5x1)
- Switch Circuit :
- SPDT
- Switch Time (Ton, Toff) (Max) :
- 36ns, 22ns
- Voltage - Supply, Dual (V±) :
- Voltage - Supply, Single (V+) :
- 1.8V ~ 5.5V